Promosyon Ocak’ta cepte

Promosyon Ocak’ta cepte
Bu haber 2016-12-25 00:13:35 eklenmiş ve 248 kez görüntülenmiştir.

Yaklaşık 12 milyon emeklininmerakla beklediği promosyon günsayıyor. Promosyon çalışmasınınbu hafta tamamlanması planlanıyor.Emekliler heyecanla Başbakan BinaliYıldırım'ın açıklayacağı promosyonmüjdesini bekliyor. Bankalarınemeklilere promosyon ödemelerininise ay başından itibaren başlayabileceğibelirtiliyor. Promosyonun kararabağlanmasının ardından, SosyalGüvenlik Kurumu bankalarlaprotokol imzalayacak. Ardından emekli,promosyon verecek bankaya maaşınıtaşıyarak ödemesini alacak. Ancakpromosyon tutarı 3 yıllık olacağıiçin emeklinin de ödemeyi almak için'bu süre boyunca maaşını başkabankaya taşımayacağını' taahhütetmesi gerekiyor. Bununiçin emekli banka ilesözleşme imzalayacak.Ardından bankaemekliye promosyonödemesini yapacak.

 

TOPLU ÖDEME

3 yıllık promosyonun emekliye toplu olarak mı yoksa her yılın Ocak ayında olmak üzere 3 eşit taksitte mi ödeneceği henüz kesinlik kazanmadı. Ancak ağırlıklı olarak 'toplu ödeme' formülü üzerinde durulduğu belirtiliyor. Promosyonun her emekli için aynı tutarda mı olacağı yoksa maaşa göre mi değişeceği konusu da bankalarla yapılacak son görüşmede kesinlik kazanacak. Ancak maaşa göre promosyon ihtimalinin daha güçlü olduğu; 'aylığı bin liraya kadar olanlar', 'aylığı bin ile 2 bin lira arasında olanlar' ve 'aylığı 2 bin liranın üzerinde olanlar' şeklinde 3 farklı tutar belirleneceği ifade ediliyor. Tüm bu konular, özellikle de promosyon tutarının ne kadar olacağı Başbakan Binali Yıldırımtarafından yapılacak açıklamayla netlik kazanacak. Başbakan Yıldırım'ın devreye girmesiyle, promosyon tutarında da artış olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu hafta Başbakan Yıldırım'ın bankalarla promosyon pazarlığına oturması ve sonuca varılması bekleniyor.

Kaynak : Takvim
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Devlet Memur Alımları - Memur Alım Haberleri
© Copyright 2013 Devlet Memur Alım Haberleri. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Taşeron
MEMUR ALIMI
Sözleşmeli Personel Alımı
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
devletmemuralimi
DÜNYA