104 bin ihraç edilen kamu görevlisine, 150 uzman bakacak!

15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamudan ihraç edilenlerin şikayetlerini ele almak için oluşturulan OHAL Komisyonu'nun, sekreterya hizmetlerini yürütecek bir ekip kurulması kararlaştırıldı. Bu çerçevede komisyonda, en az 150 kişilik bir uzman ekip görevlendirilecek.Uzmanlar, şikaltelerin ön elemesini yapacak.
Bu haber 2017-06-08 15:26:07 eklenmiş ve 70 kez görüntülenmiştir.

Kısa bir süre önce üyeleri belli olan OHAL Komisyonu, teknik çalışmalarını sürdürüyor. Komisyonun, Kızılay'da bulunan Başbakanlık eski Binası'nda görev yapması kararlaştırılmıştı.

Şimdi de, komisyonun usul ve eseslarına yönelik çalışmalar netleşti. Buna göre, komisyona gelen şikayet dilekçeleri öncelikle uzmanlar tarafından inceleneek. Ve bu incelemenin ardından, şikayetlerle ilgili bir rapor hazırlanacak. Komisyon da bu raporlar üzerinden görüşme yapılacak.

Şikayet dilekçelerini incelemesi için ise 150 kişilik bir uzman ekip oluşturulması planlanıyor. Söz konusu uzmanlar kamu kurumlarından seçilecek. Uzmanların büyük kısmının hukukçu olması öngörülüyor. Yine ekipte, vergi, banka ve güvenlik alanında tecrübeli uzmanlarda olacak. Uzmanlarla ilgili ise geniş kapsamlı bir güvenlik soruşturması yapılacak.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ‎Kamu Personel Alım İlanları haberleri
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Devlet Memur Alımları - Memur Alım Haberleri
© Copyright 2013 Devlet Memur Alım Haberleri. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Taşeron
MEMUR ALIMI
Sözleşmeli Personel Alımı
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
devletmemuralimi
DÜNYA